В жовтні 1936 року місцевою владою було заснуванно піонерський клуб, створюються перші гуртки.

В 1950-х роках – продовжують працювати і створюються нові гуртки. Їх керманичами були керівники гуртків Сєров Віктор Олексійович, Кухта Марія Іванівна,Курило Раїса Леонтіївна.

В 1960-70 роках з кожним роком розширюється мережа гуртків, зростає матеріальна база. Відкриваються гуртки: драматичний (допомагають в постановці п’єс Книга Дем’ян Ілліч, Курило Василь Гордійович), хоровий керівник Шишка Василь Ілліч, художньої самодіяльності (керівник Горбач Григорій Іванович). В цей період користується великою популярністю туристичний гурток. А також великого розмаху набуває піонерський рух, осередком якого являється піонерський клуб, а очолює цей осередок Горбач Людмила Яківна.

До 1971 року піонерський клуб розміщувався в приміщенні жилого будинку, у цьому ж році в користування піонерського клубу переходить нове двоповерхове приміщення завдяки турботі місцевої влади і особисто Грицая Василя Явтуховича. В цей час піонерський клуб перейменовано в Будинок піонерів та школярів і очолила його Таран Лідія Олексіївна.

Іде час, відбуваються нові події в житті позашкільного закладу. На зміну одному поколінню приходить інше, молодше.

В 1975 році очолює Будинок піонерів та школярів Бурковський Григорій Іванович.

1977 – 1979 роки – директором Будинку піонерів та школярів працює Місюра Зінаїда Павлівна. Навчальний заклад працює за двома напрямками: технічна творчість та художня самодіяльність. Гуртківці досягають високих результатвів на обласному рівні. На базі навчального закладу працює осередок районної піонерської організації та районний штаб тимурівців.

1979 – 1982 роки – будинок піонерів та школярів є центром організації дозвілля школярів, масової роботи, патріотичного виховання, піонерського руху. В цей період педагогічний колектив закладу очолювали Поносова Ема Володимирівна, Галуза Тамара Іванівна, Лемак Ніла Микитівна. Гуртківці являються постійними учасниками районних, обласних конкурсів та змагань з технічної творчості та туризму. Керівниками гуртків в цей період працюють Бойко Валентин Віталійович, Шишка Володимир Павлович, Боярина Світлана Олексіївна, Титарчук Олександра Олександрівна, Коротич Лариса Йосипівна, Саржан Віра Іванівна.

З серпня 1982 року і по сьогоднішній день очолює педагогічний колектив позашкільногого закладу Куцько Микола Миколайович. Він не просто керівник, це педагог з великої літери, вимогливий і принциповий, а разом з тим, людина з відкритим серцем і щирою душею.

Разом з ним починають працювати керівниками гуртків: Пономаренко Любов Григорівна, Труфкіна Людмила Михайлівна, Воробйов Микола Володимирович, Степанець Валерій Володимирович, Орлова Лариса Яківна, Ганюшкіна Галина Сергіївна, Латишева Ольга Федорівна, Кодій Юрій Миколайович, Смолярчук Степан Михайлович, Мунтянов Олександр Євгенович, Пустогар Людмила Володимирівна, Бахмацький Віктор Михайлович, Бай Анатолій Григорович.

В 1994 році Будинок піонерів та школярів перейменовано в Будинок дитячої творчості. Особливо значних творчих успіхів в цей період досягли вихованці гуртків авіа-ракетомоделювання під керівництвом Воробйова Миколи Володимировича, які здобули нагороди в Чемпіонаті України з ракетомодельного спорту, Кубку України з авіамодельного спорту, а в 1995 році Воробйов М.В. у складі збірної Дніпропетровської області став бронзовим призером Чемпіонату Європи з ракетомодельного спорту, який проходив в Словакії.

В цей час великих успіхів досягли і вихованці фотогуртка під керівництвом Григоровича Миколи Семеновича. Його вихованець Кращенко Геннадій, вперше в історії Будинку дитячої творчості став чемпіоном України по фотомистецтву.

2003-2004 роки стали бенефісом юних туристів навчального закладу, які під керівництвом Григоровича Миколи Семеновича та Мітяєвої Віти Володимирівни здобули II місце в обласних змаганнях з пішохідного туризму, а потім I місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Котигорошко» і таким чином здобули право представляти Дніпропетровську область на Всеукраїнських змаганнях.

В 2004-2005 роках прийшли працювати керівниками гуртків педагоги, які віддані своїй справі, котрі безмежно люблять своїх вихованців, володіють всіма секретами та тонкощами майстерності, свої таланти і фантазію віддають дітям це: Любчич Наталія Миколаївна, Григор’єва Надія Федорівна, Кравченко Інеса Вікторівна, Пічева Тетяна Вікторівна. З 2012 року керівником ракетомодельного гуртка почав працювати Алєксєєв Андрій Васильович.

Відповідно до рішення Широківської селищної ради від 30.01.2018 року № 92-5/VII комунальний заклад Широківський районний Будинок дитячої творчості Широківської районної ради перейменовано на комунальний заклад "Широківський Центр дитячої творчості" Широківської селищної ради.

На сьогоднішній день «Широківський Центр позашкільної освіти - є багатопрофільним позашкільним навчальним закладом, який працює за чотирма основними напрямками дитячої творчості: художньо-естетичним, еколого-натуралістичним, науково-технічним та туристсько-краєзнавчим.

Багаторічна стабільність педагогічного колективу, зростаюча професійна майстерність керівників гуртків, постійний творчий пошук, успішна робота з обдарованими дітьми привели до нової хвилі значних творчих успіхів вихованців навчального закладу за остання п’ять років.

У Всеукраїнських змаганнях з ракетомодельного спорту, конкурсах декоративно-вжиткового мистецтва «Знай і люби свій край», конкурсі присвяченому 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, конкурсі «Урок казки» 36 вихованців гуртків зайняли призові місця.

У Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Чарівний бісер» четверо вихованців гуртка бісероплетіння нагороджено дипломами переможців та сім вихованців відзначено дипломами фіналістів конкурсу.

В обласних конкурсах дитячої творчості «Знай і люби свій край», «З Україною в серці», «На кращого юного майстра народних ремесл», «Наш пошук і творчість тобі, - Україно!» призерами стали 172 вихованці керівників гуртків Любчич Наталії Миколаївни, Кравченко Інеси Вікторівни, Григор’євоє Надії Федорівни, Смолярчука Степана Михайловича.

В обласному конкурсі з інформаційних технологій «Капітошка», конкурсах з комп’ютерної графіки та анімації, комп’ютерного верстання та макетування 25 вихованців Пічевої Тетяни Вікторівни стали переможцями та призерами.

Значну роль у примноженні творчого потенціалу юної особистості, вихованні високої пізнавальної культури, розвитку природних задатків, розумових здібностей дітей відіграє еколого-натуралістичний напрямок роботи закладу, який очолює досвідчений, талановитий педагог Розумна Ірина Миколаївна. Її вихованці є постійними переможцями та призерами обласних етапів Всеукраїнських конкурсів «Земля – наш спільний дім”, „Лелека”, „Мій рідний край - моя земля”, „Юннат – це на все життя”, В об’єктиві натураліста”.

В 2015 році вихованець ракетомодельного гуртка Алхімов Олександр та вихованка гуртка орігамі Меленко Олександра отримали обласну премію Обдаровані діти-надія України» їх наставниками були Воробйов Микола Володимирович та Кравченко Інеса Вікторівна. В 2016 році за творчі досягнення вихованка комп’ютерного гуртка Курило Софія нагороджена премією голови обласної державної адміністрації «Обдаровані діти –надія України», керівник гуртка Пічева Тетяна Вікторівна.

Значного успіху досягли юні спортсмени судномоделісти, вихованці Степанця Валерія Володимировича, які два роки поспіль займали призові місця на обласних змаганнях, а в цьому році стали Чемпіонами України з судномодельного спорту виступаючи в складі збірної команди Дніпропетровської області.

Протягом останніх трьох років юні ракетомоделісти, вихованці Воробйова Миколи Володимировича, Бахмацького Віктора Михайловича, Алєксєєва Андрія Васильовича займають перші місця на обласних та Всеукраїнських змаганнях з ракетомодельного спорту, здобувають нагороди на Чемпіонаті України в складі збірної команди Дніпропетровської області. А в серпні місяці цього року стався просто колосальний успіх, у місті Львів, де проходив Чемпіонаті світу з ракетомодельного спорту вихованець ракетомодельного гуртка Алхімов Олександр у складі команди збірної України став абсолютним Чемпіоном світу з ракетомодельного спорту серед юніорів.

До створення сучасної навчально-матеріальної бази гуртків спортивно-технічного моделювання заклад двічі, в 2015 та 2016 роках, прийняв участь в соціальній програмі групи Метінвест «Місто нашими руками» під патронатом Інгулецького ГЗК і здобув два гранти на суму 300 тис. грн., що дало змогу придбати сучасні станки, апаратуру, інструменти, матеріали для повноцінного навчання, тренування, належної підготовки та участі спортсменів-моделістів в змаганнях та конкурсах різних рівнів.

Коли ми говоримо про історію, то оперуємо, як правило, датами, подіями, історичними фактами, постатями. Наша ж історія – це діти, які приходять до нашого закладу, вчаться тут протягом років, на зміну їм приходять інші діти. Цей процес безкінечний у часі. Творять його люди – педагоги не тільки за фахом, педагоги за покликом душі. Оце і є історія, справжня історія позашкілля, яка триває вже вісімдесят років. Вона ще зовсім молода у порівнянні з віками і тисячоліттями, але нам є чим пишатися, нам є до чого прагнути, і значить історію закладу ми творитимемо далі.